Akülü Endüstriyel Zemin Süpürme Makinaları Özellikleri ve Akü Ömrü

Akülü Endüstriyel Zemin Süpürme Makinaları Özellikleri ve Akü Ömrü

Yaşadığımız 21. Yüzyılda teknolojinin insanlığa katmış olduğu değerler, kolaylıklar ve avantajlar vardır.

Yıllar önce insan gücü ile yapılan işlerden ne kadar zaman ve enerji kaybı oluştuğunu görmemek mümkün değildir. Bunlardan biri ise temizliktir. Temizlik yüzyıllardır süre gelen faaliyet olup gerek insan sağlığı, gerekse ortamın olması gerektiği ferahlığı yakalamamız açısından önemlidir.

Teknolojinin kattığı değerlerden olan makinalar vakit ve enerji kaybının önüne geçerek istenilenden daha fazla fayda sağlamaktadır.

Geniş ve büyük alanların temizlenmesi saatler ve günler alırken günümüzde makinalar ile birkaç içinde süpürme ve temizlik yapılabilmektedir.

Zemin Süpürme Makinaları
Teknolojiyle hizmetimize sunulan zemin ve yer süpürme makinaları farklı ölçülerde olan alanlarımız için kullanılmaktadır. Yüzey üzerinde istemediğimiz katman olan toz ve partiküllerin toplanarak hapsedilmesi gerekmektedir. Aksi halde ilkel olarak fırça ve süpürgelerle süpürmemiz zemindeki tozları hareketlendirerek daha fazla ortama yayılması anlamına gelmektedir. Oysa ki süpürme makinalarında bulunan kapalı hazne ve filtre ünitesi sayesinde tozlar hapis edilmektedir.

Binicili yer süpürme makinaları sayesinde geniş alanlar daha hızlı süpürme işlemi yapılarak temizlenmektedir. Farklı ölçüler ve farklı hazne litrelerine sahip makinalar değişik ölçülerde fabrikalar için çok fazla seçenek oluşturmaktadır.

Endüstriyel Zemin Temizliği
Endüstriyel işletmeler, fabrikalar doğal olarak büyük alanlara sahip olması sebebi ile çıkan tozların, çapakların, talaşların makineler ile temizlenmesinde çok fazla zaman kaybı olmamaktadır.

Bataryalı Endüstriyel Süpürme Makinaları
Zemin süpürme makinaları itilir olması ve sürücülü kumandalı olması seçenekleri haricinde hareket edebilmesi için enerjilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bataryalı modeller daha sessiz ve maliyetsiz olması sebebi ile tercih edilen modeller arasında olmaktadır. Sessiz ve çevre dostu olması ayrıca egzoz sistemi olmaması sebebi ile iç ve dış alanların süpürülmesinde kullanılmaktadır.

Yer Süpürme Makinaları Batarya Özellikleri
Bataryalar diğer adı ile aküler iki gruba ayrılmaktadır. İlk olarak sulu aküler geçmişte kullanılmış olup bakım gerektiren ve enerji kaybında tekrardan şarj edilmesi gerek enerji kaynaklarıdır. Riskleri olup içerisinde olan asitli su sebebi ile ortama ve insan sağlığına çok büyük tehlike oluşturmaktadır. Son olarak şarj sonunda kullanılmaya başlanması ile kapakların tam kapanmaması ve hareket halinde içerisindeki asitli suyun dökülme riski oluşmaktadır

Diğer bir batarya ise içerisinde bulunan jel ile birlikte enerji üretir herhangi bir bakım gerektirmeden kullanılmaktadır.

Batarya kullanım ömürleri kullanıma, üretim kalitesine ve üretim ülkesine göre değişkenlik göstermektedir.

Bu gönderiyi paylaş