HazanHazan Cleanfix

Ulaşım

Demiryollarında kullanılmakta olan lokomotif ile vagonların imalatının ve yenilenmesinin yapıldığı Tüvasaş Adapazarı, Tüdemsaş Sivas, Tülomsaş Eskişehir ve THY -TGS yerleşkelerinde vakumlu süpürge olarak firmamızın ürünleri tercih edilmiştir.

Vagon imalatı yapılırken oluşan kaynak tozlarının, metal partiküllerin süpürülmesinde sanayi tipi süpürgelerimiz tercih edilmiştir. Ayrıca tadilat için gelen vagonların mevcut boyalarının sökülmesi ve imal edilen bazı tren parçalarının dökümden sonra hazırlanması için kumlama işlemi yapılmaktadır. Kumladan sonra kalan metal gridlerin ve tozların toplanmasında 3 fazlı sanayi tip vakum makinalarımız kullanılmaktadır.Tüvasaş Adapazarı fabrikasında tren vagonlarınının boya raspalama işleme, kaynak ve zımparalama süreci, genel olarak bakım ve yenileme işlemlerinde oluşan tozların toplanması için Taurus 605 model vakumlu yer süpürgesi ürünümüzden 3 ad. kullanılmaktadır.

Tüdemsaş Sivas tesislerinde tren vagonlarına ait volanların kumlama işlemesi sonrası oluşan tozların ve yerler dökülen metal gıridlerin toplanmasında kullanılmaktadır. Boyama işlemi öncesi, boyanacak yüzey üzerinde toz olması halinde boya kalitesi bozulmaktadır. Etraftaki tozların vakumlu süpürge ile toplanması boya yapılmadan önce önem arz eder. Kumlamadaki metal gridler de aynı şekilde yerden toplanıp tekrar kullanılmaktadır. Tüdemsaş firmasında Taurus 607 model seperatör sistemli endüstriyel elektrik süpürgesi mevcuttur.