HazanHazan Cleanfix

Otomotiv Sektörü

Otomotiv ve yan sanayi üretim sektörünün lider fabrikalarından olan Renault Bursa, Ford Otosan Gölcük, Honda Türkiye Gebze, Atiker Otogaz Sistemleri, Tuğra Makina, Sisan Otomotiv ve daha birçok firma tesislerinde kalıp içindeki metal çapakların temizliğinda endüstriyel vakumlarımız kullanılmaktadır.

Renault Otomobil Fabrikası - Bursa tesislerinde araç kaportalarının ve bazı diğer metal aksamların büyük tonajlı preslerdeki üretimi sırasında zamanla kalıpların iç kısımlarında metal çapaklanmalar oluşmaktadır. Bu küçük metal çapaklar ise üretim esnasında yeni ürün üzerinde çizilmelere neden olmakta ve yeni parçaların hatalı veya defolu olarak ayrılmasına sebep verir. Hem işçilik hem de malzemeden zarara yol açar. Bunların vakumlanması ve diğer genel amaçlar için Renault fabrikası Hazan markasını tercih etmiştir.

Ford Otosan Otomobil Fabrikası - Gölcük tesislerinde yine aynı amaçlı olarak tirfaze vakum makinaları tercih etmiştir.

Honda Otomobil Fabrikası - Gebze fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği araçlarda punta kaynak sonucu oluşan kaynak çapaklarını almadığı zaman boyama işleminden sonra bu parçalar yerinden kopmakta ve kopan yerlerin altında ise boyasız bir alan bırakmaktadır. Bu tür üretim hatalarının engellenmesi için araç kaportasının içinde kalma ihtimali olan küçük çapaklar vakum makinalarımız tarafından emilmektedir.

Atiker Otogaz Sistemleri - Konya fabrikasında tozaltı kaynak işlemi yaparken oluşan çapakları ve artakalan tozların vakumunda Taurus serisi emiş ünitelerimizi tercih etmiştir.

Tuğra Makina - Kayseri serbest bölgedeki fabrikasında araç otogaz sistemleri lpg tanklarının üretimi gerçekleştirmektedir. Üretimi yapılan bu basınçlı tankların sızdırmazlık testleri içine basınçlı su verilerek yapılmaktadır. Bu basınç testinden sonra tank içindeki sıvının tahliyesinde kullanmak üzere Taurus serisi sanayi tipi vakum makinalarımız tercih edilmiştir.

Sisan Otomotiv - Gebze fabrikasında otomotiv yan sanayi olarak üretim yapmaktadır. İdari binanın yer temizliğinde RA431 model akülü yıkama makinemizi ve üretim bölümündeki statik toz boya tesislerinde ise Taurus 505 siklon model ürünümüzü uzun hortum ile kullanmayı tercih etmiştir.

Er Kalıp - Bursa fabrikasında kalıp imalatı esnasında oluşan metal çapakların vakum yapılarak toplanması işlemi için Taurus 607 model makinamızı tercih etmiştir.

Hüner Metal Kalıp - Bursa üretim tesislerinde otomotiv yedek parça kalıp imalatında oluşan metal parçacıkların toplanması için Taurus 608 model makinamızı tercih etmiştir.

TCM Otomotiv - Bursa üretim tesislerinde otomotiv sektörüne yönelik üretmiş olduğu fiber glass parçaların robot vasıtası ile kesimi sırasında oluşan tozları, kesim esnasında vakumlamak için Mamut 705 model trifaze süpürgemizi tercih etmiştir.

Lastik sektöründe çelik kord ve kordbezi üretiminde lider ve uluslararası kuruluşlarından olan Pirelli, Petlas, Çelikord, Bekaert (Beksa) ve daha birçok firma üretim tezgahlarının ve tesis temizliğinde firmamız temizlik makinelerini tercih etmişlerdir.

Pirelli Lastik firması Köseköy - İzmit fabrikasında karbon karası tozlarının toplanmasında, hepa filtreli Taurus 605 model endüstriyel vakumlu trifaz elektrik süpürgesi ürünümüzü kullanmaktadır.

Çelikord - Köseköy firması Pirelli lastik bünyesinde olan bir diğer kuruluştur. Bu firma lastiklerin içinde bulunan çelik kord bezlerinin imalatını yapmaktadır.

Araç lastik üretimi prosesinde kord bezi üretimi yapılırken lastik içindeki tellerin belli bir kalıklta olması gerekir. Tedarikçiden temin edilen tellerin lastik üretimine uygun hale gelmesi için belirli bir kalınlığa kadar inceltilmesi gerekir. Bu inceltme yani souk şekillendirme esnasında tufal tozu, sabun tozu karışımı kullanılır. Bu tozların vakumlanması üretim tezgahının sürekli çalışması için önem arz eder. Tufal tozu ve sabun tozu karışımı emilirken süpürgenin filtresinin kısa sürede dolmasına sebep olur. Bundan dolayı profesyonel bir vakum makinası kullanılması mecburidir. Aksi halde üründen randıman alınamaz.

Petlas Lastik - Kırşehir üretim fabrikasında lastik ve kordbezi üretimi sırasında oluşan tozların emişi için firmamızın üretimi olan sanayi tipi vakumlu makinelerimizi kullanmaktadır.

Bekaert (Beksa) - İzmit fabrikasında üretim sırasında oluşan problemlerin giderilmesi için firmamızın üretimi olan sanayi tipi emiş makinalarımızı tercih etmişlerdir.

Araç plaza sektörünün tanınan lider kuruluşları arasında yer alan Fırat Oto - Tofaş plaza, Gülan Otomotiv Nissan Plaza, Oğuşlar Grup Ssangyong plaza ve daha birçok köklü firma plazalarının showroom ve servis bölümlerinin temizliğinde ürünlerimizi tercih etmişledir.

Fırat Oto - Fiat Tofaş Cevizlibağ adresindeki plazalarının temizliğinde HRA 431 model yer temizleme makinemizi tercih etmişlerdir.

Gülan Otomotiv - Nissan Altunizade plaza ve servis alanlarındaki yerlerin, araba lift aralarının temizlenmesinde RA431 model zemin yıkama makinemizi ve servise gelen araçların dış yıkamaları için S.Compact model basınçlı yıkama makinemizi tercih etmişlerdir.Araç içi temizliği ve oto koruma sistemlerinde kullanmak üzere amsterdam model ıslak kuru süpürgelerimizi kullanmaktadır.

Oğuşlar Grup - Ssangyong Atakent plazalarındaki showroom ve servis kısmının yıkanması için RA 431E model sert zemin yıkama makinamızı kullanmaktadırlar.