Otomotiv Sektörü

Otomotiv Sektörü

İzmit Gölcük tesislerinde araç kaportalarının veya bazı diğer metal aksamların büyük tonajlı preslerdeki üretimi sırasında zamanla kalıpların iç kısımlarında metal çapaklanmalar oluşmaktadır. Bu küçük metal çapaklar ise üretim esnasında yeni ürün üzerinde çizilmelere neden olmakta ve yeni parçaların hatalı veya defolu olarak ayrılmasına sebep verir. Hem işçilik hem de malzemeden zarara yol açar. Bunların vakumlanması ve diğer genel amaçlar için Ford fabrikası Hazan markasını tercih etmiştir.

Ayrıca kalıphane bölümünde yeni yapılan kalıplarda veya eski kalıpların bakımı sırasında oluşan metal çapakların vakumunda kullanmaktadır

Bursa tesislerinde Kalıphane bölümünde yeni yapılan kalıplarda veya eski kalıpların bakımı sırasında oluşan metal çapakların vakumunda kullanmaktadır

Kocaeli Gebze fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği araçlarda punta kaynak sonucu oluşan kaynak çapaklarını almadığı zaman boyama işleminden sonra bu parçalar yerinden kopmakta ve kopan yerlerin altında ise boyasız bir alan bırakmaktadır. Bu tür üretim hatalarının engellenmesi için araç kaportasının içinde kalma ihtimali olan küçük çapaklar vakum makinalarımız tarafından emilmektedir.

Kocaeli tesislerinde lastik üretimindeki kullanılan kord bezlerini üretirken Çelikord işletmesinde tel inceltme makinalarındaki tufal ve demir tozlarının vakumunda kullanmaktadır.

Kırşehir tesislerinde ortam temizlik amacıyla kullanmaktadır.

Direksiyon üretimi yapan ve İsveç firması olan bu işletme Taurus 608 model makinamızı 600lt kapasiteli separatör ürünümüz ile birlikte tercih etmiştir.

Kocaeli Gebze fabrikasında bütün araçların emniyet kemeri tokalarının üretimi ve taşlanması gerçekleşmektedir. Üretimden çıkan çapakların ayrıca parlatma için kullanılan 10 -20 gram ağırlığında özel taşların vakumlanması amacı ile 15 hp gücünde TAURUS 608 model vakum makinası ve 600 LT separatör alımı gerçekleştirerek firmamızı tercih etmişlerdir.

1992 tarihinden beri müşterimiz olan Teklas Kauçuk firması Gebze Muallimköy, Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) ve Bulgaristan fabrikalarında kullanılmak üzere sürekli ürünlerimizi tercih etmektedir. Üretimden çıkan kauçuk parçalarının vakumlanması ve silecek üretiminde tozboya kabini temizliği için çok sayıda makine alımı gerçekleştirmişlerdir.

1923 yılından beri faaliyet gösteren araç egzoz, susturucu, katalitik konvertör üretimi yapan BOSAL firması Kocaeli fabrikasında üretimden çıkan ürünlerin içerisinde bulunan metal tozu ve çapakların vakumlanması amacı ile ürünlerimizi tercih etmişlerdir.

Sisan Otomotiv firması fabrika alan temizliği için İsviçre Cleanfix RA 431B model makinemizi tercih etmiştir.

No Content

Kalıp üretimi yapan bu firma talaşlı imalat sırasında oluşan metal çapakların vakumunda ürünlerimizi kullanmaktadır.

Kriko Kalıp Bursa'da bulunan bu firma kalıp üretimi sırasında oluşan metal çapakların vakumunda kullanmaktadır.

Gebze'deki fabrikasında otomotiv sektörüne parça ve kalıp üretimi yapan bu firma talaşlı imalat sırasında oluşan metal çapakların vakumunda Taurus 608 model ürünlerimizi kullanmaktadır.

Kocaeli tesislerinde oto cam üretimi esnasında camların üzerinde kullandıkları pudra tozuna benzer ince tozların vakumunda kullanmaktadır.

Hadımköy tesislerinde zemin temizlik makinamızı kullanmaktadır.

Türkiye’de sayılı firmalar arasında olan ve Gölcük Ford yerleşkesindeki fabrikasında Ford marka araçların koltuk imalat ve montajında ortaya çıkan toz, çapak, cıvata gibi nesneleri vakumlayarak temizlemek için 3 adet AMSTERDAM 533 model makinemizi tercih etmişlerdir.

Kocaeli Kartepe fabrikasında Hyundai marka araç koltuklarının üretimini yapmakta olup üretim hatlarında kumaş tozları ve sünger kırpıntılarının vakumlanması amacı ile D.90 mm  geniş hortum kullanabilme özelliği olan TAURUS 605 model makine tercih etmiştir.

Kayseri tesislerinde arabalarda kullanılan ve yedek teker yerine konulan LPG tanklarının üretiminden sonraki test aşamasında ürünlerimizi kullanmaktadır.

Konya tesislerinde benzer amaçlı olarak kullanmaktadır.

 Audi ve Volkswagen Plaza olan Özön Otomotiv firmasında showroom alanında bataryalı, servis alanında ise elektrikli yer yıkama makinalarımız kullanılmaktadır.

Renault Plaza olan Tepretoğulları Otomotiv firmasında bataryalı RA 505 model makinamız servis alanında kullanılmaktadır.

AKO Abdülkadir Özcan akü fabrikası üretim esnasında oluşan ve etrafa dağılan kurşun tozları ve diğer tozların toplanması için Taurus 505 Multi Siklon model makinamızı tercih etmiştir.
A05 - FORD OTOSAN Otomotiv Gölcük
A05 - FORD OTOSAN Otomotiv Gölcük
A27 - Çift Çıkış Sistemi
A27 - Çift Çıkış Sistemi
A04-Renault Fabrika Bursa
A04-Renault Fabrika Bursa
A02-Ford Fabrika Gölcük
A02-Ford Fabrika Gölcük
B11-Mahle Filtre
B11-Mahle Filtre
A01 RA 660 Navi
A01 RA 660 Navi
A03 RA 660 Hassasiyet
A03 RA 660 Hassasiyet
A07 - TCM Merkezi Vakum Sistemileri
A07 - TCM Merkezi Vakum Sistemileri
Z05 -Kırılmaz Altlık
Z05 -Kırılmaz Altlık
A01 - Çalıştırma Videosu
A01 - Çalıştırma Videosu
A07-Tan Torna
A07-Tan Torna
A03-Renault Servis
A03-Renault Servis
Tat Metal
Tat Metal
 
Fransa
Fransa
denemeotomotiv3
denemeotomotiv3
Pakistan Soorty Tekstil Süpürge
Pakistan Soorty Tekstil Süpürge
Kosova Hazan Cleanfix
Kosova Hazan Cleanfix
A03 - Uzun Mesafe Sıvı Emiş Sistemi
A03 - Uzun Mesafe Sıvı Emiş Sistemi
İsrail Galil Chemicals
İsrail Galil Chemicals
A07 - Formfleks Otomotiv Erkurt Holding
A07 - Formfleks Otomotiv Erkurt Holding
A16 - AKO Abdülkadir Özcan Akü Batarya
A16 - AKO Abdülkadir Özcan Akü
A03 - Dostel Otomotiv Kalıp
A03 - Dostel Otomotiv Kalıp
A05 - Beyçelik Gestamp Metal Çapaklar
A05 - Beyçelik Gestamp Metal Çapaklar
A11 - Hüner Kalıp
A11 - Hüner Kalıp